TL - Technikum Leśne Tworzymy klimat szkoły przyjaznej, ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. Naszym celem jest edukacja pozostawiająca trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości młodego człowieka...

 

Edukacja jest tym, co pozostaje wówczas, gdy to, co wyuczone, zostało zapomniane.

 - Burrhus F. Skinner

2 grudnia 2013 w leśnych warsztatach praktycznych z budowy paśnika uczestniczyli czynnie uczniowie Technikum leśnego i pod wodzą specjalistów z Koła Łowieckiego Głuszec, którzy przygotowali scenariusz budowy, zapewnili materiały i prowadzili warsztaty w całości.

 

Młodzież mogła prześledzić wszystkie etapy i szczegóły konstrukcji paśnika, a także wykonać prace takie jak wkopywanie pali czy też zbijanie elementów drewnianych.

Dzięki dobrej organizacji pracy, młodym i aktywnym pomocnikom w niewiarygodnie szybkim tempie powstała konstrukcja paśnika.

 

Pomimo chłodnej aury czas spędziliśmy razem, pożytecznie i w przyjaznej atmosferze.

 

Składamy serdeczne podziękowania dla koła łowieckiego Głuszec za przeprowadzone zajęcia.

Na początku kwietnia 2013 roku Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi ogłosiła konkurs, którego tematyką były zagadnienia związane z ekologią. Celem Turnieju była popularyzacja problematyki ekologicznej oraz aktywizowanie młodzieży do poszerzania wiedzy i umiejętności przyrodniczo-technicznych.

 

Pierwszy etap konkursu dotyczył przygotowania prezentacji multimedialnej na temat: ,,Jakie konsekwencje rodzi dla środowiska naturalnego brak upowszechniania zbiórki i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego.”

 

Po ocenie prezentacji przez jury konkursu uczniowie Technikum Leśnego: Magdalena Śliwińska oraz Jakub Kasiński zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu.

 

W dniach 24-25 kwietnia 2013 r w Ośrodku ,,Perła Borów Tucholskich” w Tleniu koło Tucholi odbył się drugi etap konkursu.

 

Podczas rywalizacji Uczniowie mieli wykonać szereg zadań teoretycznych oraz praktycznych związanych z tematyką leśną.

 

Po zaciętej walce uczniowie ostatecznie zajęli drugą lokatę za drużyną Technikum Leśnego z Tucholi. Nasi Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz półroczne stypendium na studiach leśnych w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Po zakończeniu konkursu odbyło się ognisko integracyjne podczas którego uczniowie mogli zawrzeć nowe znajomości.